Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 16 komentarzy

Astral Projection

Kefir2010 - rok 2001: "Ludzkość zrozumie przesłanie filmu Matrix dopiero za 20 lat" "Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia" - to dlatego iluzje kosztują tak wiele.

IRAN III WOJNA: JUŻ WKRÓTCE - ZGINĄ MILIARDY?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Atak psychopatów na Libię, Egipt, Syrię, Iran, Pakistran - kto zakończy to szaleństwo?

Klikaj przycisk „promuj” po lewej stronie, by wypromować ten ważny tekst. Dziękuję! : -)

——————————————————–

Sytuacja geopolityczna, ekonomiczna, militarna i duchowa naszego świata, całej ludzkości, są w katastrofalnym stanie.
-Ekonomia zmierza ku bankructwu. Bankructwo Grecji de facto nastąpiło, zaś de iure zostało zaplanowane przez elity na koniec grudnia 2011 – choć ta informacja nie jest do końca zweryfikowana;
-występuje coraz więcej groźnych chorób. Zmutowana i lekooporna forma gruźlicy, EHEC Coli – epidemia z lata tego roku, bakteria wytworzona w laboratorium, gdyż pałeczki EHEC Coli z lata 2011 roku, które wywołały bardzo medialną epidemię, miała geny i cechy dżumy. Ostatnim medialnym „hitem” jest kolejny mutant, tym razem przypominający bardzo niebezpieczną gorączkę krwotoczną z Afryki (wirus Ebola) i coraz bardziej mutujący wirus ptasiej grypy H5N1.
-duchowość. Wiara zamarła na całej Ziemi. Bardzo aktywni są jedynie wojujący muzułmanie i wojujący ateiści. Ta ostatnia grupa, wbrew nazwie, ma trochę cech wspólnych z satanizmem.
-geopolityka i militaria – o tym będzie ten tekst.

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2011, godz 2:00.

———————————————————-

1. Sytuacja w Egipcie. Knowania globalistów (kompleks jot).

-w Egipcie są de facto dwa niezależne ośrodki władzy: władza wojskowa (wojsko) tu dalej „obalony” podnóżek USA, Mubarak, ma większość poparcia. Ogólnie wojsko jest proamerykańskie i proizraelskie.
-drugim ośrodkiem władzy są resztki parlamentu. Te reszti egipskiego parlamentaryzmu występują przeciwko Izraelowi i przeciwko zadłużaniu ich kraju u mafii bankierskiej.
-dla przykładu: minister finansów Egiptu nie chce brać pożyczek od globalistycznej mafii z MFW. Zaś ośrodek władzy wojskowej chce tych pożyczek.
-ośrodek władzy wojskowej ma perfidny plan, jeśli chodzi o ich własną przecież Ojczyznę, Egipt.
-plan ten zakłada destabilizację kraju, poprzez konflikty 10-cio milionowej mniejszości koptyjskiej (chrześcijanie) z muzułmanami.
-jednak plan ten zaczyna się walić. Jak każdy plan psychopatów rządzących NASZĄ Ziemią. Otóż społeczeństwo Egiptu stoi razem – muzułmanie nie chcą już atakować chrześcijan, ba, protestują w demonstracjach ulicznych ramię w ramię z nimi. Poza tym tajemnicą poliszynela jest to, że społeczeństwo potajemnie zbroi się przeciwko wojsku. Ci ludzie twierdzą, że wojsko nie prowadzi kraju w dobrym kierunku. Widać to szczególnie po tym, jak z dnia na dzień w miasteczku namiotowym w Kairze pojawili się protestujący zwykli ludzi w maskach przeciwgazowych.
-bardzo ważne video:   //www.aljazeera.com/programmes/insidestory/2011/11/2011112363625681613.html   – skopiuj ten link i wklej do okna przeglądarki. Mowa tam m.in o tym, że Egipcjanie walczą bez podziałów religijnych, co jest nowością – walczą o swoją Ojczyznę, mają odwagę to zrobić, w przeciwieństwie do Polaków. Mowa jest też o tym, że te setki ciał zabitych ludzi są wyrzucane do śmietników, a ludzie się na to nie godzą!

-i tu podpunkt kolejny: podczas demonstracji na placu wolności w Kairze wojsko otworzyło ogień z broni maszynowej do bezbronnego tłumu, co świadczy o desperacji ośrodka wojskowego. Media w Polsce podały, że zginęło „ponad 35 osób”. Jednak ja wiem, że tamtego dnia ofiar były setki, a rannych tysiące. Jest to info sprawdzone na 100% – nie powiem skąd je mam. Telewizja Al-Jazeera pokazała zdjęcia leżących stosów ciał ludzi na ulicach – stosów było kilkanaście, zaś w każdym z nich po 10 – 20 – 30 ciał. Trudno mi oszacować, szacuję na tzw „oko”. Nie chcę na pewno zawyżać tej liczby i sprawiać wrażenia panikarstwa.
-wojsko stosuje gazu łzawiącego innego rodzaju. Dziennikarze i ludzie nie posiadający masek przeciwgazowych mają potem problemy z mówieniem; ten gaz jest bardzo toksyczny dla płuc i oskrzeli. Wręcz „wypala płuca” jak mówił jeden z Egipcjan.
-ciekawostka: gaz łzawiący którym służby bezpieczeństwa, wojsko i policja atakuje atakuje Egipcjan, pochodzi z USA. Domyślcie się co to może oznaczać. Źródło – Al Jazeera.
-niedługo w Egipcie wybory parlamentarne, które wybra najprawdopodobniej proizraelskie (!) a na pewno globalistyczne Bractwo Muzułmańskie, założone przez CIA i Mossad a nie przez wierzących muzułmanów. Wybory mogą ulec przesunięciu, ze względu na zamieszki i presję wojska, które nie chce oddać władzy Ludowi.
-jeśli wygra Bractwo Muzułmańskie, Egipt zbiednieje, gdyż turyści będą zamknięci w enklawach. Nie będzie więc dochodu z turystyki. Utrzyma się kurs proizraelski i proamerykański, niestety. Armia wraz z Mubarakiem wtedy zatriumfują. Niedawna publikacja zdjęcia rozebranej do naga muzułmanki, które zszokowały cały świat, może być operacją typu psy-op. Tzn – to wcale nie była muzułmanka, zaś zdjęcia mogli nakręcić na terenie Izraela. Oczywiście, takie zagranie wypromuje politycznie proizraelskie Bractwo Muzułmańskie.
-pogarsza się sytuacja w Aleksandrii. Dziś, 23 listopada w nocy, są podpalane samochody, trwają serie strzałów z broni maszynowej, ludzie się buntują. Długie serie z broni maszynowej słychać teraz (21.27 – 21.30) z kamerki internetowej zamontowanej w Aleksandrii.

-film, jak policja traktuje Egipcjan: //www.youtube.com/watch?v=RBb_V1QnM4A&sns=em
-na ostatnim zdjęciu: //www.aljazeera.com/indepth/features/2011/11/2011112213479768939.html  widać opakowanie po niebezpiecznym gazie łzawiącym stosowanym w Egipcie. Kraj pochodzenia – USA. Czyżby w ten sposób testowano nowe bronie masowego rażenia? Tzw „N-L-W” – ‘non-lethal’ weapons. Z nazwy są to „bronie nie zabijające”, jednak ta nazwa jest mylna. Do tego rodzaju broni należą działa LRAD, które zakupiły komendy policji w sześciu miastach w Polsce. Działa te mogą emitować dźwięk o potężnym natężeniu do 151 decybeli na szerokie odległości i długości. Przy takim natężeniu dźwięku umierają ludzie, więc nie jest to „non lethal weapon”, ale stricte broń masowego rażenia w celu masakry demonstrantów / protestów.
oto działo LRAD używane (?) przez policję podczas Marszu Niepodległości:

-jeden z lekarzy w Egipcie mówi spanikowany, że czegoś takiego nie widział nigdy wcześniej, ani podczas poprzednich protestów. Do szpitala gdzie on pracuje, zgłasza się mnóstwo ludzi z astmą i rzadziej atakami drgawek przypominającymi padaczkę – to dowód na to, że ten gaz łzawiący działa na system nerwowy, czyli jest to już broń chemiczna, zakazana przez Konwencje Genewskie i inne ustalenia międzynarodowe. Czemu NATO nie interweniuje, jak w tym kraju masakruje się ludzi tysiącami? Bo rannych liczy się już w tysiącach osób, jednak media głównego nurtu ukrywają fakt, że wielu tych „rannych” to osoby właśnie z astmą i napadami drgawek.
-przesłanie pokoju – Egipcjanka ubrana po europejsku marzy o pokoju w jej Ojczyźnie. Nagranie jest trudne w odbiorze, ale warto przetłumaczyć część anglojęzyczną – link: //www.youtube.com/watch?v=RqUwJpHQPuY

———————————————————-

2. Atak na Iran.

-wojna z Iranem jest już faktem od listopada 2010 roku. Zaś oficjalnie rozpocznie się prawdopodobnie na dniach.
-najpierw, w listopadzie 2010 roku, Izrael zaatakował Iran bronią cybernetyczną zupełnie nowej generacji. Mowa tu o osławionym superwirusie „stuxnet”. Wirus ten atakuje kompleksowo elektrownie atomowe i konwencjonalne, wielkie obiekty przemysłowe itp.
-całkiem niedawno, kilkanaście dni temu w Iranie zanotowano dwie olbrzymie eksplozje w składach amunicji. Czyżby to były jednak próby atomowe? Jednak media milczą w tej kwestii, gdyby Iran naprawdę doprowadził do wybuchu bomby atomowej np pod ziemią, i wychwyciłyby to sejsmografy, atak by już nastąpił.
-zadyma z Iranem może się skończyć III Wojną Światową, która de facto już trwa dekadę, od 11 września 2001 – 9/11. Na razie jest to wielka wojna ekonomiczno – militarna z państwami niezależnymi i poszczególnymi odłamami masonerii, także pomiędzy potężnymi rodami – klanami bankierskimi.
-USA w tym roku relokowały wojska w Iraku z miast w pobliże granicy z Iranem. Przypadek? chyba tylko naiwny uwierzy..
-Izrael planuje także atak na cywilną infrastrukturę Iranu, wliczając w to ludobójstwo mieszkańców tego kraju. Są przesłanki, że już niedługo może zostać zaatakowany system energetyczny Iranu, w tym infrastruktura elektryczna.
-nie dla wojny z Iranem! Kolejny ważny film

———————————————————-

3. Atak na Syrię.

Atak na Syrię (format pdf, polecam!)

—-

źródło

„Brytyjski Independent w swoim sobotnim wydaniu poinformował, że rząd brytyjski rozpoczął formalne rozmowy z syryjskimi rebeliantami (1). To posunięcie żywcem przypomina wcześniejsze działania EU/US prowadzące do nielegalnego obalenia rządu w Libii oraz osadzenia rebeliantów z Bengazi na głównych państwowych stanowiskach. Wkrótce w Syrii, wzorem Libii, prawdopodobnie dojdzie również do interwencji militarnej pod flagą NATO, ale z USA jako „głównym partnerem”. Amerykański lotniskowiec USS George H.W. Bush już zacumował niedaleko wybrzeża Syrii, Waszyngton poprzez amerykańską ambasadę w Damaszku pospiesznie wycofuje amerykańskich obywateli, a Liga Arabska (pod egidą USA i EU) szykuje się do ogłoszenia „strefy zakazu lotów” nad Syrią (2). Propaganda amerykańskich i europejskich serwisów (dez)informacyjnych oliwi tryby wojennej machiny. Historia lubi się powtarzać… ale żeby w ciągu jednego roku?

Nie od dziś wiadomo, że syryjscy rebelianci mają niewiele wspólnego z miłującymi zachodnią demokrację bojownikami o wolność, jakimi malują ich media głównego nurtu. W rzeczywistości są oni bezlitosnymi do alarmującego stopnia bandytami i ekstremistami z Bractwa Muzułmańskiego, opłacanymi i chronionymi przez zwiedziony rząd turecki w celu obalenia kolejnego świeckiego reżimu na Bliskim Wschodzie (3). „Wolna Armia Syrii” jest armią bojowników ekstremistów, wielu z nich nie wywodzi się z syryjskich szeregów wojskowych, ale z Bractwa Muzułmańskiego, transportują ciężką broń tam i z powrotem przez tureckie i libańskie granice; finansowani, wspierani i zbrojeni przez Stany Zjednoczone, Izrael i Turcję. Najnowsze sprawozdanie Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych otwarcie przyznaje, że syryjska opozycja jest uzbrojona i przygotowana na wciągnięcie swojego kraju w krwawy wir przemocy i zniszczenia (4).

Ten raport stoi w jawnej sprzeczności z propagandą zachodnich mediów korporacyjnych, które przedstawiają przemoc w Syrii jako jednostronny akt, z armią prezydenta Syrii Baszira al-Assad`a strzelającą do pokojowo protestującego narodu. Podobne raporty zdominowały zachodnie media tuż przed interwencją w Libii. Tymczasem wspierani przez NATO libijscy „pokojowi demonstranci” okazali się hordą bestialskich morderców, najemników powiązanej z al-Kajdą Libijskiej Islamskiej Grupy Bojowej, wymienionej zarówno przez Departament Stanu USA jaki Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii jako organizacja terrorystyczna. Z ich ramienia delegowano nowego premiera Libii, „profesora i prezesa” The Petroleum Institute (5) który spędził kilkadziesiąt lat w USA, Abdurrahima el-Keib. Obecny „pro-demokratyczny ruch” w Syrii również powoli jawi się jako kolejna siatka bojowników ekstremistów, wspierana przez anglo-amerykańskie agencje wywiadowcze, których „generałowie” rezydują w Londynie i Waszyngtonie, a ich „piechota” dostarcza stałego strumienia ukrytego wsparcia wojskowego i otwartego poparcia retorycznego poprzez medialną propagandę.

W kwietniu tego roku raport AFP poinformował że „rząd USA w ciągu ostatnich dwóch lat przeznaczył z budżetu około 50 milionów dolarów na rozwój nowych technologii, pomagających działaczom opozycyjnym w różnych krajach arabskich uniknąć aresztowania i skazania przez autorytarne rządy. ” Raport wyjaśnia, że administracja Waszyngtonu „zorganizowała szkolenia dla 5.000 działaczy w różnych częściach świata”. Szkoleni rebelianci z Tunezji, Egiptu, Syrii i Libanu następnie powrócili do swoich krajów, by w nich zorganizować podobne treningi w swoich grupach (6). Ten swoisty efekt domina zaowocował zamieszkami, których impet sieje obecnie spustoszenie w narodzie i grozi obcą, zbrojną interwencją.

Nieukrywanym faktem jest, iż zamieszki w Syrii od początku były wspierane przez zachodnich finansistów. Nie ma to jednak nic wspólnego z „wyzwoleniem narodu Syrii”. W rzeczywistości zmianę reżimu w tamtym kraju planowano już w 2001r., jak wyjawił amerykański gen. Wesley Clark (7), i posunięcie to ma być częścią planowanej od dawna zmiany układu politycznego tamtego regionu (8). Dla osiągnięcia tego celu, USA finansuje syryjskie grupy opozycyjne od co najmniej 2005 r. do dziś, pomimo ich jawnych powiązań z al-Kajdą (9). Jerusalem Post przyznaje oficjalnie że destabilizacja Syrii ma na celu osłabienie Iranu bardziej niż „ochronę praw człowieka” czy „zapewnienie demokracji” (10).

Iran do tej pory utrzymuje trwałą cierpliwość w obliczu przestępczej prowokacji i jawnych działań zaczepnych co raz bardziej zdeprawowanego Zachodu (11), zdając sobie w pełni sprawę z faktu, iż każdy nieodpowiednio rozegrany przez Teheran akt zemsty zaowocuje tym, do czego dąży zdradziecka polityka NATO/USA – wojną z Islamską Republiką.

Oburzeni Syryjczycy, przeciwni wprowadzenia radykalnego islamu w miejsce świeckiego systemu w którym chrześcijanie, muzułmanie i inni żyli we względnym pokoju, wyszli na ulice w proteście przeciwko zewnętrznej interwencji w Syrii oraz w celu wyrażenia poparcia dla prezydenta Assada (12). Ale pro-zachodnie media przemilczały to wydarzenie. Podobnie jak kilka miesięcy temu w Libii, również w Syrii pomimo zapewnień o ochronie praw człowieka, naród się „nie liczy”. Ludzie, którzy nie chcą, aby zbombardowano ich kraj „nie są istotni”. Demokracja nie jest ważna. Jedyną ważną rzeczą jest zmiana reżimu torująca drogę do wojny z Iranem.

Ta część zachodniego społeczeństwa , którzy uwierzyła, że uzbrojeni rebelianci reprezentują całą Syrię muszą zrozumieć jedną zasadniczą kwestię: jeśli rebelianci odniosą sukces, prawdziwy naród syryjski przeleje mnóstwo swojej krwi. Krew dzieci Syrii będzie na rękach naszych rządów, które od samego początku otwarcie stanęły po stronie buntowników. A w obliczu faktu rosyjskiego zaangażowania militarnego w konflikt (12,13) oraz ewentualnego utorowania ścieżki wojennej do Iranu, istotna jest świadomość że wkrótce może to być i nasza krew…

(1) //www.independent.co.uk/news/world/politics/britain-in-secret-talks-with-syrian-rebels-6264592.html

(2) //www.zerohedge.com/news/aircraft-carrier-cvn-77-parks-next-door-syria-just-us-urges-americans-leave-country-immediately

(3) //news.yahoo.com/syrias-muslim-brotherhood-open-turkish-role-140715296.html

(4) //www.iiss.org/whats-new/iiss-voices/?blogpost=313

(5) //www.pi.ac.ae/PI_INS/eo/info/partners.php#companies

(6) //www.activistpost.com/2011/04/us-trains-activists-to-evade-security.html

(7) //www.youtube.com/watch?v=FNQiL-TPobM

(8) //en.wikipedia.org/wiki/Greater_Middle_East

(9) //www.washingtonpost.com/world/us-secretly-backed-syrian-opposition-groups-cables-released-by-wikileaks-show/2011/04/14/AF1p9hwD_story.html

(10) //www.jpost.com/MiddleEast/Article.aspx?id=245466

(11) //www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-15741989

(12) //www.haaretz.com/news/middle-east/report-russia-warships-to-enter-syria-waters-in-bid-to-stem-foreign-intervention-1.396359

(13) //www.prisonplanet.com/russia-arms-syria-with-missiles-to-defend-against-nato-attack.html   „

———————————————————-

4. Geopolityka na świecie.

-USA będzie budować wielką bazę wojskową w Australii.
-atak na Iran i podbój / ludobójstwo tego kraju to dopiero wstęp – wstęp do operacji endgame, czyli ataku na Rosję i Chiny.
-taki sam cel ma sprowadzenie do Australii 200.000 marines którym władze Japonii kazały się wynieść po ataku stuxnetem na Fukushimę.
-bodaj w roku 2008 lub 2009 Chiny de facto zaanektowały Nepal przez maoistowskie bojówki. Teraz Nepal stał się de facto, choć nie de iure – kolejną prowincją Chin. Po co to zrobiono? Aby mieć ułatwiony dostęp do.. Indii.
-Chiny i Pakistan spiskują razem przeciwko proamerykańkimi Indiami. Te trzy państwa mają broń atomową. Pakistan został przez Baracka Obamę, prezydenta USA, oficjalnie porównany do nazistowskich Niemiec (!).

-Pakistan jest sojusznikiem USA ale tylko za pieniądze – gdy miliardy dolców przestaną płynąć, Pakistan natychmiast oficjalnie wesprze Talibów i spiknie się z Chinami w jeszcze większym stopniu.
-Pakistan po cichu wspiera bojówki talibów. Jednak, żeby się wywiązywać z oficjalnych zadań „sojuszniczych” wobec USA, czasami atakują Talibów w mniej znaczących flankach.
-Rosja również przesuwa wojska w stronę Iranu i Kaukazu.
-od 1 stycznia 2012 roku zostanie powołana druga Unia Europejska, czyli sojusz trzech europejskich państw: Kazachstanu, Rosji i Białorusi. Robi się gorąco..
-w Polsce będą stacjonować wojska USA
-itp, itd. na samym końcu będzie zarżnięta niezależna Brazylia i ogólnie Ameryka Łacińska. Takie są plany psychopatów.
-od jakiegoś czasu polityka zagraniczna USA nie bez powodu kładzie nacisk na Iran. Amerykanie próbowali w trakcie arabskiej Wiosny przenieść falę rewolucji na Iran, ale się nie udało. Potem wymyślili irański atak na saudyjskiego dyplomatę, który niby w ostatniej chwili udaremnili..
kilka dni później bardzo już niepopularny prezydent USA Obama oznajmił nagle, że do końca roku wycofuje z Iraku 40 tys. żołnierzy. Dlaczego? Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej przedkłada raport stwierdzający, że Iran być może (!) pracował nad bronią atomową. Tymczasem Izrael testuje nowe rakiety interkontynentalne i stara się przekonać Zachód do ataku prewencyjnego na Iran. Ron Paul, kandydat na prezydenta z ramienia republikanów, określa obecne zachowanie USA jako prekursora wojny z Iranem. Taka wojna mogłaby się rozszerzyć na cały świat. Źródło

———————————————————-

5. Prayer for the Earth.

Prosimy Was, tych wierzących, o modlitwę:

„O Jezu, modlę się, aby Bóg w Swoim Miłosierdziu uniemożliwił antychrystowi i jego nikczemnej armii powodowanie terroru i sprawianie życiowych trudności Twoim dzieciom. Modlimy się, aby został on powstrzymany, i aby uniknięta została Ręka Kary poprzez nawrócenie osiągnięte podczas Ostrzeżenia.”

Tłumaczył: Chrisgi, źródło jak wyżej.

KOMENTARZE

 • ;]
  Ciekawy tekst.
 • III wojny światowesą zaplaowane. Już dawno temu nijaki Albert Pike, który
  będąc generałem konfederatów cudem dostał pomnik w Waszyngtonie. Pike zaplanował;

  - I wojna światowa ma być aby mógł powstać Izrael.
  - II wojna światowa ma być aby kłonić żydów do przeprowadzki do Izraela,
  - III wojna światowa ma być aby 3 wielkie religie si wytłukły i aby ocalała ludzkość z zachwytem zaakceptowała rząd światowy.
 • @NUS/ 3 wojny swiatowe zaplanowane.>>
  ...dziwnie sie nazywal, ale wiedzial, co mowi.
 • @góral niskopienny
  Witam!

  W swoim długim wywodzie na temat Izraela pominął Pan jeden zasadniczy wątek. Otóż to nie Palestyńczycy są okupantami Palestyny tylko żydzi.
  Jeśli pisze Pan o Izraelu, to niech Pan również napisze jaką rolę pełni on w geopolityce amerykańskiej i po co powstało to państwo.
  Odpowiem Panu, aby rozwiać wątpliwości, bardzo syntetycznie, gdyż nie ma tu miejsca na dłuższy wywód. Po usunięciu Brytyjczyków z rejonu Bliskiego Wschodu i jednoczesnym podjęciu się przez USA roli żandarma światowego miejsce tychże Brytyjczyków musiał wypełnić nowa jakość i tą jakością jest sztucznie utworzone na obcej i nieprzyjaznej mu ziemi- państwo Izrael. Oczywiście w tym kontekście żydowscy osadnicy są zakładnikami geopolityki mocarstwowej USA.
  Co do zasiedlania obywatelami państw arabskich terytoriów niektórych państw UE.
  Ta polityka nie jest przypadkowa i ma na celu stworzenie zagrożenie wewnętrznego wobec własnych obywateli. Natomiast poczucie zagrożenia obywateli spowodowane mniejszością arabską ma prowadzić do ograniczania praw obywatelskich i jednocześnie jest to narzędzie szantażu wobec społeczeństwa buntującego się przeciw ograniczaniu jego praw przez rządzących. (patrz wybuchy w Moskwie, zajścia w teatrze na Dubrowce, szkoła w Biesłanie, zamach w NY, itd, itd.)
  Tak więc mniejszości arabskie celowo sprowadzone przez rządy państw UE pełnią rolę V Kolumny wobec społeczeństw tych państw.
  Broń atomowa Izraela.
  ---------------------------
  Izrael posiada tą broń nielegalnie i jednocześnie wobec tego kraju nie są podejmowane żadne próby zlikwidowanie tejże broni przez ONZ, Międzynarodową Agencję Atomistyki i inne powołane do nierozprzestrzeniania broni jądrowej instytucje międzynarodowe.
  Jednocześnie poza Izraelem w posiadanie tej broni weszły ostatnimi czasy Pakistan i Indie, ale Irak, Iran, Libia itd. nawet za samą próbę chęci posiadania takiej broni masowego rażenia są podane presji ataku militarnego.
  Czyli wniosek z tego jest taki: USA, Francja, FR, ChRL, WB, Pakistan, Indie itd. mogą użyć broni jądrowej bo mają na to zezwolenie sił rządzących światem, natomiast inni NIE!!!!
  Pytam się Pana dlaczego inni nie mogą?
  Bo co USA i wymienieni wyżej legalni posiadacze broni (kto decyduje o tym, że jedni mają broń jądrową legalnie a inni jej mieć nie mogą?) mogą ją stosować w dowolnym celu- nawet w złym celu, natomiast inni mieć jej nawet nie mają prawa posiadać.
  Na ten stan rzeczy jest również prosta odpowiedź: otóż nie mogą broni masowego rażenia mieć tylko ci, którzy muszą się zdać na podporządkowanie polityce obcym- i często wrogim ich interesom narodowym- siłą.
  Na zakończenie dodam, że Izrael będzie istniał tylko do momentu gdy będą miały w tym interes wielkie mocarstwa i ani minuty dłużej.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • ps. errata
  zdanie od "...natomiast inni mieć jej nawet nie mają prawa posiadać."
  powinno brzmieć tak: " natomiast inni nawet myśli o niej nie mają prawa posiadać."

  AdNovum
 • Nie Iran, ale Syria teraz
  To się wydaje być prawie przesądzone, jeszcze tylko do pokonania napinka Rosji, dadzą im co chcą, okręty sowieckie będą spokojne, albo odpłyną nawet. Ciekawe jak się sprawi OPL syryjska, będą ciotami jak OPL libijska? Wydaje się że Kadafi nie chciał zrujnować kraju, eskalować wojny totalnej. Inaczej będzie w Syrii, to opór przeciw np wojskom Turcji wspomaganym z powietrza itd przez sojusz new world order... będzie znaczny na początku.

  Wariant Libii. Turcja wyrąbie kawał kraju i uzbroi rebelię, która "odzyska" kraj. I tak kolejne państwo będzie skolonizowane przez nwo. Izrael zachwycony będzie kolejnym problemem z głowy. A my paliwa będziemy mieć po 6zł.

  Syria jeszcze w tym roku, może na dniach się zacznie.
 • @AdNovum
  "Na zakończenie dodam, że Izrael będzie istniał tylko do momentu gdy będą miały w tym interes wielkie mocarstwa i ani minuty dłużej."

  Jest odwrotnie. Mocarstwa będą istnieć do momentu aż lobbies żydowskie i nwo uzna że to jest dla nich dobre. Izrael nowy może powstać wszędzie jeżeli "stary" będzie już np skażony, czy spalony. Świat stał się Izraelem. Podobnie jak podczas II wojny wpływowa judaika nie będzie żałowała szczerze milionów spopielonych braci. Znowu będzie pretekst do roszczeń. Są ofiary, jest geszeft.

  Nie wierzę że z agresji na Syrię rozbuduje się III wojna światowa, ale w regionie napięcie zagęszcza się i jest kreowane przez USA. Choćby pogorszenie relacji z Pakistanem. Ciekawa sprawa, od lat Amerykanie konsekwentnie na to pracują kolejnymi NIBY incydentami. Miarka się musi w końcu przebrać.

  Iran grozi Turcji, uważam że nie niepotrzebnie się napinają, wręcz wymuszają eskalację, zła narracja. Ich jedyną nadzieją nie jest Rosja z Chinami, ale sąsiedzi choćby niezbyt ich kochający i po co im wygrażać?

  Rosja podsyła okręty żeby zapobiec wojnie? Wziąć w niej udział? Zdradzą Syrię?
 • @
  Oto po co był wywołany kryzys i wszystkie frajerskie Państwa przyciśnięte do zaciskania pasa. Wszystko po to aby inni rozszerzali swoje strefy wpływów i mieli kasiorę na wojnę. http://vrota.pl/category/Link-Room/
 • Czy tu nie chodzi o przykrycie wszelkich łajdactw finansowych?
  Jak jest wojna to narody nie myślą o długach zaciągniętych przez swoich wybrańców, a wybrańcy wiedzą, że na wojnie machloje można przykryć albo wyprać.
 • @AdNovum
  Częściowo tak, zgadzam się z pewnymi tezami, jakkolwiek większość z nich jest zwyczajnie na wyrost. Wygaśnięcie Mandatu Brytyjskiego na tamtych terenach nie było bezpośrednią przyczyną powstania państwa Izrael. W 1917 Plan Balfoura zakładał założenie państwa żydowskiego na tych terenach, jakkolwiek musisz wspomnieć również o ruchu syjonistycznym, który powstał 20 lat wcześniej, i który również za swój cel obrał utworzenie państwa Izrael. Sami osadnicy żydowscy (samo osadnictwo w rezultacie, w stricte tego słowa znaczeniu) zaczęło się na dobre już w XIX wieku. Musisz przyznać, że Diaspora żydowska była ogromna w tamtych czasach. Dlatego też powstały próby konsolidacji i skupienia "ludu bez ziemi" w jednym miejscu. Problem był jednak taki, iż ziemie te były zamieszkane przez Arabów, jakkolwiek których nic poza religią nie łączyło - nie było tam czegoś takiego, jak świadomość narodowa. Sama przynależność tej grupy skupiała się tylko na przynależności religijnej, wyznaniowej. Stąd też "wyższość" samej ideologii syjonizmu, która oprócz opierała się na wierze, jakkolwiek również miała fasady państwowości, w przeciwieństwie do "chłopskiego" (jak na Ukrainie w podobnym okresie) ruchu.
  Natomiast, co do geopolityki "mocarstwowej USA" - samo państwo Izrael jest dotowane przez budżet Stanów Zjednoczonych. Powód? Bezsprzeczny wpływ lobby żydowskiego - tutaj nie ma co dyskutować. Z drugiej jednak strony samo USA ma korzyści z utrzymywania państwa Izrael w tamtym rejonie - nie mogą liczyć na zmienny Egipt, czy też niepewną Turcję, toteż Izrael stal się głównym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie.

  Arabowie na Zachodzie - nie zgodzę się z Twoją tezą, że sam ich pobyt tutaj ma na celu "zastraszanie" ludności tubylczej :)... Pakistańczycy, jeżeli chodzi o Wielką Brytanię, mieli ogromnie ułatwione możliwości wjazdu do UK. Podczas gdy Polacy byli masowo zawracani na lotniskach taki Pakistaniec jeden z drugim bez niczego przechodzili przez odprawy - rezultat kolonializmy brytyjskiego. Co do Rosji (Dubrovka, Bieslan, Moskwa) to już kompletnie inna historia. Trudno to udowodnić, jakkolwiek jest ogromne prawdopodobieństwo, iż służby specjalne Rosji maczały w tym palce - powód? Przyzwolenie społeczeństwa na podkręcenie śruby w wojnie na Kaukazie... Z kolei Wielka Brytania to inny worek - muzułmanie traktują każdego sojusznika Izraela, jako swojego wroga. Izrael, USA, do tego europejski sojusznik - Wielka Brytania, która bez wahania pomogła Stanom w Interwencji w Iraku, Afganistanie. Stąd też wyjątkowo prymitywne metody zastraszenia mieszkańców Wyspy przez muzułman - ataki terrorystyczne.
  "Tak więc mniejszości arabskie celowo sprowadzone przez rządy państw UE pełnią rolę V Kolumny wobec społeczeństw tych państw." - kompletne niezrozumienie historii, jak i uwarunkowań geopolitycznych plus teoria spiskowa, którą banalnie można obalić znając pewne fakty. Jak pisałem - Pakistańczycy, Hindusi, Mieszkańcy Jamajki, RPA i innych koloni brytyjskich mieli ogromnie ułatwiony wjazd na teren Wielkiej Brytanii. Sama migracja przebiegała dziesiątki lat - przyjechał jeden, potem ściągnął żonę z dziećmi, a potem resztę rodziny - tak to tutaj (w UK) działało. Teraz dopiero Torysi wzięli się za poprawki w tej kwestii, które to (nie dziwota) zostały okrzyknięte prze Labourzystów jako skierowane bezpośrednio przeciw rodzinom tychże imigrantów, które jeszcze (to trzeba podkreślić - jeszcze) zostały w swoich krajach. V kolumnę, co najwyżej, to odgrywają muzułmańscy fundamentaliści, ale dla swojej społeczności, która powoli staje w ogniu szerokiej krytyki tutaj.

  Co do Izraela i broni nuklearnej - nie wiem, czy Izrael pozwolił specjalistom z MAEA skontrolowanie swoich zasobów - pewnie nie, wiedząc, że taki raport mógłby wyciec, a to tylko zaszkodziłoby jego jednostkom DEFENSYWNYM - specjalnie dużymi literami, gdyż jak już podkreślałem - broń Izraela ma charakter obronny, nie zaczepny, ma być użyta w ostateczności. Żydzi zdają sobie przecież teraz sprawę, że nie mogą wszcząć żadnej wojny - jakakolwiek taka spowodowałaby lawinę wydarzeń, dzięki której Izrael stanąłby nad przepaścią swego bytu. Oprócz Jordanii, Syrii, stanęłyby jednostki Iranu (jakkolwiek póki co buforowane częściowo prze okupowany Irak) oraz, co najważniejsze od ostatnich wydarzeń w krajach arabskich - Egipt i, zapewne, Turcja! Przecież Turcja już jasno dała do zrozumienia, że nie będzie tolerować blokady morskiej Strefy Gazy. Sytuacja w tamtym rejonie zmieniła się całkowicie na niekorzyść Izraela. Tzw. balans jest rozłożony nierównomiernie. Gdy w głównym artykule przeczytałem, że Bractwo Muzułmańskie jest utworzone przez Mossad i CIA, to tylko ręce bezwiednie mi opadły :)... Wybacz, ale... To już przesada.
  No i teraz, by odpowiedzieć na Twoje pytanie - dlaczego Izrael może mieć broń atomową, a inni nie - broń atomowa w rękach szaleńców, fanatyków (czy to Ahmadineżad, czy to właśnie Bractwo Muzułmańskie) to wciągnięcie CAŁEGO świata na skraj wojny. Dlaczego? Ano dlatego, iż muzłmanie (na świecie - w Anglii, Niemczech, Francji, Danii) mają na tyle niepoukładane w głowie, że gotów byliby wywołać świętą wojnę na tyłach krajów Zachodnich. Jak już pisałem - poznaj mentalność Arabów, a zmieni ci się całkowicie sposób widzenia świata.
  A na koniec też dodam :) - oby Izrael żył wiecznie :)))...
 • @michal43
  Nie wiem, czy chodzi o "łajdactwa finansowe", ale swego czasu czytałem gdzieś, jak dług USA jest uzależniony od prowadzonych akurat prze ten kraj wojen. Nie znalazłem tego artykułu w Google, ale znalazłem inny, z wykresem:

  http://www.eioba.pl/a/33ac/dlug-publiczny-w-stanach-zjednoczonych-w-perspektywie-historycznej
 • @Marek Kajdas 13:00:39
  Jak mówię tu tylko o Izraelu, który z mocy różnych układów powstał na Ziemi Świętej.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • BTW - gdzie mój pierwszy post? :)
  ...?? Tyle się rozpisałem rano, a tu teraz znikł :)...
 • @
  III wojna juz dawno trwa. To tzw. cicha wojna (ciche wojny).

  Na pewno ogon (lobby syjonistyczne, militarne, wielki biznes..), macha psem (USA). Pytanie ilu jest tych psow?

  Jedno jest pewne, bedzie dokladnie tak, jak opisane jest to w Bibilii.

  Uwazne sledzenie swiata polityki, dzialan roznych przywodcow religijnych, sytuacji na swiecie, moze nam pomoc w okresleniu w jakim czasie zyjemy (jaka pieczec Apokalipsy).

  Ale nic nie zmieni tego, co zostalo napisane w Biblii.

  Mozemy sie tylko modlic o to by byc tym z Filadelfii (Ap.3:7-13), a nie tymi z Ladoicei (Ap.3:14-22).
  Niestety dzis wszystkie zorganizowane 'chrzescijanskie' religie sa 'letnie'.
 • @góral niskopienny 14:06:43
  OK!
  Ale....znów jakieś niedomówienia i wynikające z tego nieporozumienia się wdały w Naszą dyskusję o niezmiernie ważnej roli problemu na linii
  Izrael (USA) - ARABOWIE !!!! a przy okazji problem arabski w UE.
  Więc gwoli doprecyzowania pozwolę sobie napisać jeszcze kilka zdań.
  *
  1. Ruch Syjonistyczny a problem utracenia przez WB kontroli ziem (źródeł ropy naftowej i szlaków komunikacyjnych z Dalekiego Wschodu i Indii) Bliskiego Wschodu i Egiptu nie powstał w jednym czasie, a więc pod koniec XIX w. bo jedno wyprzedzało drugie o kilka dziesięcioleci. Kiedy więc kształtowały się idee syjonizmu nikt ich twórców nawet nie śmiał myśleć o Izraelu z jakim współcześnie mamy do czynienia. Raczej chodziło w ruchu tym o wzbudzenie nacjonalizmu żydowskiego i w dalszej kolejności integracji ludności żydowskiej wokół określonego celu wskrzeszenia państwa.
  Propozycji było dużo, np. Południowa Afryka, Brazylia, wyodrębniony obszar w terytorium ZSRR itd. Idea zaś, że Izrael mógłby powstać na terenie Ziemi Świętej zaczęła się tak naprawdę wykluwać dopiero tuż przez II Wojną Światową, gdy stawało się jasne, że powstanie nowy układ geopolityczny z głównymi graczami USA-ZSRR.
  A więc wtedy gdy na miejsce dominium brytyjskiego wchodzić będzie USA i temuż USA będą potrzebni nowi sojusznicy szczególnie w tak zanarchizowanym- ale bardzo ważnym strategicznie terenie- jakim był Bliski Wschód. Wiedząc o tym żydzi wymusili na administracji USA przyzwolenie na nielegalne osadnictwo w Palestynie stawiając jednocześnie WB wobec faktów dokonanych. Dalsza historia jest ogólnie znana dotycząca tego problemu więc nie będę jej omawiał.
  2. Analizuje Pan problem "V Kolumny" arabskiej wyłącznie pod katem WB, ja natomiast pomijam ten fakt jako wtórny (co zresztą sam Pan opisał) natomiast koncentruję się na tych krajach UE gdzie został on celowo sprokurowany przez władze tych krajów, np. Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Dania, Norwegia, Szwecja itd. Przecież emigranci arabscy w tych wymienionych krajach nie są obywatelami ich kolonii, a jednak władze w niewiadomym celu zezwoliły na ich emigrację i zasiedlenie. Po co? Czyżby byli bardzo dobrymi gastarbeiterami, wzorowymi obywatelami, wnosili jakieś wybitne zdolności?
  3.Pisze Pan, że broń jądrowa Izraela ma jedynie znaczenie defensywne.
  A skąd u Pana taka wiedza? To jest tylko Pana niczym nie potwierdzony domysł (może tylko propagandą pro izraelską?). Nie zna Pan prawdziwych planów dotyczących użycia broni jądrowej przez władze Izraela, więc mówienie, że jest to broń defensywna jest w tym świetle mocnym nadużyciem.
  4. Natomiast to co się obecnie dzieje na Bliskim Wschodzie- a o czym Pan Nam tu tak precyzyjnie pisze- jest wyłącznie spowodowane przez nowe pojawiające się czynniki:
  I - powstanie nowego układu geopolitycznego bez ZSRR a z silną pozycją ChRL,
  II- szykowanie się do wojny o zasoby energetyczne,
  III-niedopuszczenie ChRL do zasobów i jednocześnie zabezpieczenie sobie źródeł zaopatrzenia w nośniki energetyczne w przypadku konfliktu globalnego,
  IV-neutralizacja nacjonalizmu religijnego ekstremy arabskiej,
  V-podporządkowanie sobie rządów istotnych z punktu widzenia strategicznego poszczególnych państw arabskich.
  Na koniec co do Izraela- powtórzę swoją tezę- Izrael nie ma żadnych szans w otaczającym go oceanie ludności arabskiej. Tak samo jak nie miało ich Św. Królestwo Jerozolimy podczas Krucjat.
  Dostrzega Pan analogię czy też nie?

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • ps.
  Pana link z 14:13:39 dotyczący wykresu długu publicznego wyraźnie wskazuje, że USA szykują się do poważnego konfliktu militarnego.
  Jednocześnie proszę zwrócić uwagę na zastanawiający fakt, że czym bardziej USA kontroluje zasoby ropy naftowej to ceny paliw na stacjach benzynowych rosną. Pytanie więc jest takie- KTO OBECNIE NA TYM ZARABIA???

  AdNovum
 • @AdNovum
  Już pędzę z wyjaśnieniami :).
  Ad1.) Jak najbardziej zgadzam się z tym, że Ruch Syjonistyczny na samym początku nie precyzował, gdzie dokładnie ma powstać to państwo żydowskie. Nawet obecne hasło mające brzmienie wyjątkowo pejoratywne "Żydzi na Madagaskar" wtedy byłoby przyjęte przez nich samych z wielkimi nadziejami na przyszłość.
  Jakkolwiek nie zgodzę się zupełnie z drugą częścią tego punktu - przed II wojną światową nie było czegoś takiego, jak imperializm amerykański :). Był natomiast amerykański izolacjonizm - cokolwiek się dzieje w Europie, czy gdzie indziej na świecie, to już ich problem. Amerykanie mieli własne bolączki, minimalną armię, masę imigrantów itd., itp. Imperializm, owszem, zagrażał ale ze strony sowieckiej i hitlerowskich Niemiec. Reszta europejskich państw była zadowolona ze swoich kolonii i zysków z nich czerpanych. Podobnie było z Brytyjskim Mandatem w Palestynie, który miał wygasnąć w 1948 roku. Rezolucja ONZ 181 podzieliła Palestynę na dwie części - żydowską i arabską. To Arabowie nie uszanowali tej decyzji i, pomimo ostrzeżeń o słabej skuteczności ich wojsk, zaatakowali nowo powstałe państwo izraelskie, które, po zakończeniu wojny, powiększyło swoje terytoria... USA raczej nie chciało się pchać w ten konflikt, jednak lobby żydowskie wpłynęło na decyzję Kongresu Stanów Zjednoczonych dotyczące pomocy dla nowo powstałego państwa - reszta rzeczywiście jest historią :).
  Ad2.) No trochę pisane na wyrost. Jaki cel miałaby Szwecja w "importowaniu" Muzułman? :) Zwyczajnie - sami przyszli, pojedynczo, później rodziny sprowadzili i tak to się kręciło... Żaden kraj nie jest strefą zamkniętą - większość ludzi może się dostać, czy to na wizie, czy nielegalnie i zostać. Sama migracja przebiegała dziesiątki lat - wtedy nikt nie myślał, że ktoś z nich będzie się wysadzał w metrze, pociągu, czy samolocie. Pracowali, zakładali własne firmy itd. Tak to szło. Naprawdę nie doszukiwałbym się żadnego spisku w tym temacie.
  Ad3.) Owszem - nie mam żadnych dowodów na to, że Izrael trzyma tę broń, jako defensywny straszak, ale wystarczy pomyśleć, dlaczego znakomita większość krajów arabskich nie podpisała pokoju z Izraelem, ani nie uznaje jego prawnego istnienia? W takim wypadku zwyczajną głupotą byłoby, gdyby Izrael na wezwanie lewaków, pacyfistów, czy innych idiotów, wliczając to naszych "narodowców" rozbroił się, by nie denerwować Arabów. Analogia do żądań Hitlera wobec Polski o Gdańsk i korytarz pomorski aż nadto widoczna. Też byli wtedy tacy, co krzyczeli, by Polska oddała te ziemie i żeby się nie zbroiła. Dziwne, jak historia lubi się powtarzać.
  Ad4.) Tak, po części zgadzam się z pańskimi tezami: owszem - Chiny wykopują długi Stanów Zjednoczonych, stają się powoli jednym z głównych rozgrywających na świecie. Dlatego też USA nie rezygnują z inwestycji w Indie (tradycyjnego wroga Pakistanu) mające stanowić balans w Azji. Natomiast wojna o zasoby będzie raczej miała miejsce na Antarktydzie i Arktyce.
  Co do neutralizacji ekstremizmu religijnego - sam ruch fanatyków islamskich powinien być pod ścisłą obserwacją wszystkich wywiadów świata. Jest on nie tylko zagrożeniem dla Izraela, ale dla każdego obywatela Cywilizacji Zachodniej.
  Zgadzam się, że Izrael ma małe szanse przetrwania w morzu arabskim, ale uwierz mi, że w naszym interesie jest utrzymanie państwa Izrael w tamtym regionie. Widzę, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak niebezpieczna jest islamska ekstrema. Zanim przyjechałem tutaj myślałem podobnie, jak Pan, czy wielu tutaj innych. Jednak życie weryfikuje pewne poglądy, z którymi trzeba jednak zetknąć się osobiście, by móc je opisać...
  Pozdrawiam
 • @AdNovum
  :))) Kto zarabia w Polsce? Połowa ceny to podatki. W przeliczeniu cena litra benzyny w USA, to nieco ponad 2 zł, gdzie podatek, to ułamek z tego, co u nas. Również niedawno widziałem wykres.
  A co do pańskiego "wskazuje, że USA szykują się do poważnego konfliktu militarnego." - USA są od 2007 roku (gdzie wykres się kończy) w ciągłej wojnie- dlatego też ich dług rośnie non-stop...
 • @góral niskopienny 16:22:28
  Ad.1/2 IMPERIALIZM AMERYKAŃSKI
  --------------------------------------------
  Tak społeczeństwo amerykańskie w czasie po Wielkim Kryzysie było zajęte tylko i wyłącznie "leczeniem ran" i dorabianiem się, więc musiał być czynnik, który obudzi w amerykanach "ducha walki" i oto postarali się amerykańscy żydzi po sprowokowanym ataku japońskiego lotnictwa na Perl Harbor. Podobna metoda została zastosowana 11.09.01 roku.
  Tak więc obywatele USA nie wiedzieli jaką rolę ich krajowi szykuje diaspora tak wtedy podczas II W.Ś. jak i współcześnie.
  Ad.2 Nic w polityce nie dzieje się tak sobie. Każdy fakt polityczny jest głęboko analizowany i projektowany przez politycznych decydentów.
  Ad.3 Zaprzeczeniem tezy o defensywnym nastawieniu Izraela jest stosowany przez to państwo atomowego szantażu.
  wpis 16:28:00
  "Polowa ceny to podatki"- oczywiście, ale te podatki są wtórne, gdyż wynikają z prostej zależności od tej pierwszej połowy- czyli ceny na giełdach światowych. Nie pamięta Pan jak Nasz mamiono przed przystąpieniem USA do anty terrorystycznej krucjaty? Przecież celem miało być stabilizowanie na niskim poziomie cen ropy naftowej. A jak jest nawet ślepy widzi- ceny ropy naftowej od rozpoczęcia wojny z Irakiem ciągle rosną.
  Wykres długu USA.
  ------------------------
  Wykres ten kończy się w 2007 roku, ale główny przyrost długu nastąpił w czasie gdy USA nie przystępowały do nowych wojen. A więc dlaczego się obecnie tak bardzo zadłużają?

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • @AdNovum
  Nie za bardzo rozumiem pierwszej części postu - oczywistym jest, że atak na Pearl Harbor był wypowiedzeniem USA wojny. Dziwiłbym się, gdyby USA nic nie zrobiło po tym. Naprawdę - nie rozumiem tej części postu.
  Co do 9/11 - słyszałem już różne teorie - a to, że tego dnia było jakieś święto żydowskie, dlatego większość Żydów do pracy nie przyszła, a to, że amerykanie sami zaatakowali siebie, a to, że ładunki wybuchowe były podstawione w wieżach... Wszystko już chyba było. Jeszcze czekam tylko na powiązanie tego z Area 51.
  Oczywistym jest to, że Bin Laden był wyszkolony przez CIA do walki z Rosjanami w latach '80. Ale to wcale nie znaczy, że rząd USA go nasłał na WTC :). Rzeczywiście - to są teorie spiskowe, jakkolwiek nie mam zamiaru się z nich śmiać, gdyż naturą ludzką jest pytać się i dociekać :)...
  Atomowy szantaż... Nie wiem, jak bardzo muszę to jeszcze podkreślić, sam to Pan wcześniej napisał zresztą - Izrael jest w morzu arabskim. We wszystkich dotąd przeprowadzonych wojnach szczęście sprzyjało Izraelowi. Jakkolwiek broń konwencjonalna jest coraz bardziej wyrównana, a przy okrążeniu Izraela przez państwa arabskie nie zostaje mu nic innego, jak właśnie użyć straszaka. Analogicznie do sytuacji człowieka, który jest okrążony przez chuliganów - pięści i nogi mogą nie wystarczyć, toteż, by trzymać ich z dala od siebie, osoba ta będzie miała broń palną przy sobie. Tak to właśnie działa.
  A co do wykresu - największy dług następuje podczas wojen - a te USA prowadzą w Iraku i Afganistanie (od 2001 do dziś).
 • @góral niskopienny 17:21:05
  W pierwszej części wpisu chodzi mi o to, że obywatele USA sami jeszcze nie wiedzieli gdy rozpoczęła się II W.Ś. jaką rolę mają odegrać. Ale jednocześnie rola ta była starannie zaprogramowana przez lobby żydowskie.
  Rolą zaś zaprojektowaną przez to lobby było wykreowanie mocarstwowej roli USA i jednocześnie zajęcie w wyniku tego takiej samej pozycji przez żydów amerykańskich
  Po co było im wykreowanie tej mocarstwowości amerykańskiej?
  Ano po to aby móc zrealizować swoje plany o zasięgu globalnym, co i Pan i ja i pozostała część ludności Naszego Globu odczuwa obecnie na własnej skórze.
  ------
  11.09.01
  Wystarczył "błąd" zaniechania i ta sytuacja była bliźniaczo podobna do tej z ataku japońskiego na Perl Harbor.
  ------
  Nadal sugeruje Pan, że Izrael powstał z przyczyn naturalnych, tzn. jako państwo ludzi, którzy w wyniku okupacji palestyńskiej wybili się na niepodległość. A przecież prawda jest brutalnie prosta, to Palestyńczycy ulegli podbojowi żydowskiemu, którzy stanowili w okresie międzywojennym nieliczącą się mniejszość. Czyli stosuje Pan podobny schemat myślowy do tego jaki stosowali niemieccy i rosyjscy okupanci terenów Polski po najechaniu Jej w 1939 roku. A więc okupant uzurpuje sobie prawo do ziemi wraz z wynikającymi z tego konsekwencjami np. stosując swoje prawa okupacyjne w stosunku do ludności tubylczej.
  A propos, zapomniałem sprostować Pana błędną informację dotyczącą jakoby wojny prowadzonej przez państwa arabskie przeciwko państwu żydowskiemu w 1967 roku. Otóż Pan zasugerował, że żydzi nie mieli innego wyjścia tylko bronić się przed nieuzasadnioną agresją arabską. I znów używa Pan manipulacji podając cząstkową informację na ten temat
  a prawda wygląda następująco:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_sze%C5%9Bciodniowa
  A teraz powracając do tematu okupacyjnych władz terytorium podbitego. Otóż Szanowny Panie, logika jaką Pan się posługuje w obronie praw żydowskich do Palestyny jest podobna do tej jaką stosowały władze okupacyjne wobec Polaków podczas okupacji Polski.
  Te właśnie prawa okupacyjne "usprawiedliwiały" terror i zbrodnie dokonywane na ludności podbitego kraju. Podobnie problem ten wygląda z żydowską uzurpacją swoich praw do Palestyny.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • wybory
  A dziś wolne wybory w Egipcie. To już drugie w oparach rewolucyjnego chaosu. Tunezja już wybrała -islamistów. W Egipcie też na pewno wygrają islamiści.
  http://www.bliskiwschod.pl/1322470465,0,wybory-w-egipcie
  Czeka nas wiele nowego
 • @Marek Kajdas
  (...) A my paliwa będziemy mieć po 6zł. (...)
  NIEPRAWDA. Po 10 zlotych. Bardzo mi przykro. A poza tym szczegółem - wszystko mi się w Pańskim wpisie zgadza. Gra i koliduje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY